Розширення можливостей для підвищення конкурентоспроможності громадян віком старше 45 років

Дата публикации: 2017-07-25

Особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, звільнені з військової служби в т.ч. АТО та внутрішньо переміщені особи мають право до досягнення встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійного віку на одноразове отримання ваучера для підтримання їх конкурентоспроможності шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності, підготовка на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні.

Навчання здійснюється професійно-технічними  та вищими навчальними закладами, установами та організаціями, які мають ліцензію на провадження діяльності з надання освітніх послуг, свідоцтво про атестацію або сертифікат про акредитацію за затвердженим Кабінетом Міністрів України переліком професій, спеціальностей і напрямів підготовки та підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер, і є резидентами.

Для отримання ваучера особа подає до центру зайнятості заяву,паспорт, трудову книжку (дублікат трудової книжки), документ про професійно-технічну або вищу освіту (дублікат такого документа) та реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від його прийняття), з яких у присутності особи знімаються копії, що засвідчуються її підписом. У разі, якщо трудова книжка знаходиться у роботодавця, особа надає її копію, засвідчену роботодавцем. Договір про навчання укладається між навчальним закладом та особою протягом 90 днів після видачі ваучера.

Ваучер не видається: особам, які не мають професійно-технічної або вищої освіти; особам, які проходили протягом останніх трьох років перепідготовку  за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування України на випадок безробіття;особам, які зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні.

У місті Києві в 2016 р. реалізували ваучер 174 особи і найбільше брали ваучер на здобуття наступного освітньо-кваліфікаційного рівня, тобто з бакалавра на спеціаліста. За перше півріччя 2017 року ваучерами скористалися 8 осіб.

Беручи до уваги актуальні проблеми та потреби населення, країна готує тих спеціалістів, в яких має нагальну потребу та постійно оновлює перелік спеціальностей. На сьогоднішній день актуальними напрямами підготовки за якими має бути виданий ваучер, являється «медична та психологічна реабілітація», «фізична реабілітація», «медична психологія», «фізична терапія, ерготерапія», а також «кібербезпека».

З переліком професій, спеціальностей та напрямків підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці можна ознайомитись на сайті Київського міського центру зайнятості або звернутись до будь-якого РЦЗ міста Києва.

Київський міський центр зайнятості сьогодні це:

· 10 районних центрів зайнятості.

· Більш ніж 500 кваліфікованих спеціалістів.

· Безкоштовні послуги для безробітних та роботодавців.

                                  www.dcz.gov.ua/kie


ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:
Работаем, устанавливаем ГБО
Сколько выгода принесет Вам установка ГБО на Ваш автомобиль уже сказано очень много. Масса статей, различных доводов и отзывов на форумах от самих авт...
Шикарная работа оперативной перевозки груза!
Грузоперевозки относятся к достаточно распространенному виду услуг. Ими пользуются практически ежедневно тысячи потребителей, которые осуществляют ква...
Как работает межбанк?
Все государственные и частные банки, зарегистрированные на территории Украины, заинтересованы в ежедневном проведении операций по обмену валют и получ...


"Робота і навчання сьогодні"

5385 вакансій , 1845 навчальних закладів, оренда житла.

Работа и обучение сегодня Киев

Что дает создание резюме на Robotazp.com.ua Киев

  • Вы в тренде, нет страха потерять работу, получая постоянно предложения от ведущих работодателей Украины

  • Вы за секунды можете отправлять свое резюме сотням работодателей, при этом, не тратя время на звонки

  • 13000 работодателей ищут сотрудников самостоятельно, еще до размещения вакансии и Вы упускаете много перспективных предложений

Новости по темам

Ведущие работодатели

GZ foods
РИНС
Обучение в Украине

УЦ "Успех"
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Администрация сайта не несет ответственности за содержание размещенных объявлений. При использовании материалов сайта гиперссылка на http://robotazp.com.ua обязательна. "Робота і навчання сьогодні" 2004.