Наукова робота з філософії на тему «Кордоцентризм в українській філософії»

Дата публикации: 2018-10-18

Український кордоцентризм, або «філософія серця», це напрям філософії, згідно з яким емоції та почуття відіграють провідну роль у житті людини. Мотивує до дій людину не розум, а серце. Український кордоцентризм – це відображення буття та частина природи нації. Матеріали наукової праці на дану тему надані спеціалістом вищої категорії, викладачем історії та суспільних дисциплін ДВНЗ "Львівський коледж будівництва, архітектури та дизайну" Мотичаком Миколою Івановичем для публікації на сайті освітнього порталу «Всеосвіта» для знайомства з даним напрямом філософії для кращого розуміння основ української духовності.

У науковій праці автор зображує витоки філософського напряму та провідних діячів, які першими виявили ці особливості в українській культурі. У літературі, зокрема, образ «серця» зустрічається у творах Шевченка, Драча, Сосюри та Федьковича. Актуальність «філософії серця» продовжилась й у ХХ сторіччі, на фоні тодішньої європейської «філософії життя».

Праця має два розділи, в першому з яких розкрито питання українського кордоцентризму у літературі від давнього періоду української історії до сьогодні. Автор наводить приклади яскравих творів Г. Сковороди, П Куліша, Л. Українки, М. Коцюбинського та інших.

Джерело https://vseosvita.ua/library/kordocentrizm-v-ukrainskij-filosofii-6839.html

Другий розділ присвячений українському кордоцентризму як феномену вітчизняної філософії. Автор, зокрема, посилається на філософські праці Г. Сковороди та П. Юркевича та Д. Чижевського, які розділяли погляди про те, що серце є центром будь-якого духовного життя.

Емоціоналізм називають головною рисою вітчизняної психології та основою українських казок, приказок та пісень. Теорія має як послідовників, так і опонентів, які стверджують, що дана філософія не розкриває повною мірою раціонально-вольових компонентів у виявах національного характеру.

Але й ті, і інші не заперечують ролі філософії у формуванні духовної культури України та відображенні національної традиції українського менталітету.

Наукова робота може бути використана в роботі викладачів вищих професійних закладів освіти та усіх, хто цікавиться українською історією, філософією чи літературою. Матеріали можна отримати в текстовому форматі у розділі «Бібліотека» на офіційному сайті «Всеосвіти». Тут ви також знайдете розробки уроків та сценарії виховних заходів, рекомендації щодо ведення шкільної документації, проведення батьківських зборів та організації роботи гуртків. Усі авторські методичні розробки розподілені по розділах та предметах. Автори матеріалів – вчителі та вихователі з усіх куточків України, які отримують сертифікат щодо авторства та публікації на сайті.

Крім обміну методичними розробками, освітній портал організовує освітні вебінари в онлайн та оффлайн-режимі, про участь в яких також можна отримати сертифікат.

Дистанційні курси від «Всеосвіти» дають змогу покращити фінансову та комп’ютерну грамотність, протидіяти шкільному насильству або активізувати власний творчий потенціал, використовуючи ігрові форми організації учнів на уроці.


Горячие материалы:
Обучение в Австрии и Германии: что выбирают украинцы
О преимуществах европейского образование знают все: признанный диплом, практика и международный опыт. Главное, что у каждого украинца будет шанс постр...
Супутникова система контролю за автотранспортом сьогодні все частіше використовується в сфері пасажирських перевезень
Завдяки їй власники і керівники отримують можливості, недоступні для них раніше. Автоматизована система практично повністю виключає людський фактор, з...
В чем заключается работа кредитного специалиста, менеджера, инспектора, эксперта
Сегодня многие люди находятся либо в поисках работы, либо не прочь сменить своё рабочее место на более комфортное, интересное, высокооплачиваемое и т....


"Робота і навчання сьогодні"

1644 вакансій , 1855 навчальних закладів, оренда житла.

Работа и обучение сегодня Киев

Что дает создание резюме на Robotazp.com.ua Киев

  • Вы в тренде, нет страха потерять работу, получая постоянно предложения от ведущих работодателей Украины

  • Вы за секунды можете отправлять свое резюме сотням работодателей, при этом, не тратя время на звонки

  • 13000 работодателей ищут сотрудников самостоятельно, еще до размещения вакансии и Вы упускаете много перспективных предложений

Новости по темам

Ведущие работодатели

Алира транс
Дубровка Крафт Барбекю
Мостострой
Трубочист Компани
Медицинский Центр ИГР
Рынок Столичный
Ресторан Київська реберня
Киевские пирожки
Леокон
Дисиес-Украина
Альтфатер
АРС-Лигнария
Ресторан Фигаро
СТО АНЕГ
Планета Такси
Перша Приватна Пекарня
Агенство Партнер
Круасан ДОР
Сауна
Кафе-бар Винтаж
АЦК Автоплюс
Топ Грация
Нова Будова
Отель ibis
Эдем Комплекс
Приют Сириус
LAV кафе
Вареничная Катюша
СБ Сокол
Вик-Тан
ООО Термовуд
Диалог Пресс
Торговая компания Рудь
Ресторан Дю-Лонг
МеблиТерра
КБФ
ТК Барвинок
Сувениры
ТОВ Гринтекс
Лама гостиница
Энерговентиляция
Галичина
Клининговая компания Конкордия
Скалад овощей Fresh Mart
Отель Грегуар
Ресторан Pizza Celentano
Ресторан Rioni
Сичь Секьюрити Сервисиз
Бабай-Садыба
Мясной рай
Ломбард КАСА.ЮА
Темпус
Кооператив Проммед
RINS менеджер
Практик груп
Автомойка Боцман
ТОВ Ералістехно
Эсма
ЗЗБК им. Ковальской
Пирожковая Тетка Клара
Ай да Бейкер
Охранная фирма Калина
Симпа
Знак качества
Обучение в Украине

 Киевское училище деревооброботки
УЦ "Успех"
Администрация сайта не несет ответственности за содержание размещенных объявлений. При использовании материалов сайта гиперссылка на https://robotazp.com.ua обязательна. "Робота і навчання сьогодні" 2004.