Медичне страхування для студентів: як не помилитися при виборі поліса

Дата публикации: 2017-09-26

Довідка про наявність медичного страхування - обов'язкова умова для зарахування в німецьких ВНЗ. Як підібрати підходящу страховку?

Страхові карти

Кожен студент в Німеччині підлягає обов'язковому медичному страхуванню (gesetzliche Krankenversicherung). Також згідно із законом студент зберігає право на пільговий страхувальний тариф протягом всього терміну навчання. Той, хто провчився більше 14 семестрів, не змінюючи спеціальність, або кому виповнилося 30 років, як правило, цього права позбавляється пише https://www.pzu.com.ua.


Страховка від каси або фірми?

Учні коледжу довузівської підготовки, слухачі підготовчих мовних курсів та аспіранти можуть вибирати між касою лікарняного страхування (Krankenkasse) або приватної страховою компанією. У студентів вузів також є можливість відмовитися від обов'язкового страхування і застрахуватися приватно (private Krankenversicherung). "Однак перед тим як зважитися на цей крок, варто двічі подумати", - радить Корнелія Тепе (Cornelia Teppe), консультант товариства сприяння учням (Studentenwerk) при Кельнському університеті. Вона підкреслює, що повернутися в систему обов'язкового страхування буде не можливо до закінчення вузу і влаштування на роботу.

"Медична страховка, пропонована приватними компаніями, більше підходить студентам-іноземцям, які не планують залишатися в Німеччині після завершення навчання. Для таких учнів існують спеціальні договори з терміном дії не більше 60-72 місяців", - додає Рене Кашмер (René Kaschmer), представник консалтингової фірми MLP, яка, серед іншого, займається посередництвом у сфері страхування.

Якщо ви вирішили застрахуватися приватно, зробити це можна протягом перших трьох місяців після вступу до вузу. Для цього вам необхідно зв'язатися з однією з лікарняних кас і отримати довідку про звільнення від обов'язкового страхування (Befreiung von der Versicherungspflicht), яку потім слід пред'явити в секретаріаті німецького вузу.

Різниця в кількості послуг

Як зазначає Рене Кашмер, обов'язкове страхування охоплює найнеобхідніші медичні послуги. Клієнти лікарняних кас можуть звертатися лише до лікарів, які працюють в системі обов'язкового страхування.

акупунктура

Приватна страховка - для прихильників нетрадиційної медицини

Список послуг приватних страхових компаній варіюється в залежності від індивідуальних побажань і умов договору і може включати в себе, наприклад, альтернативну медицину, протезування зубів або лікування на курорті. Клієнти приватних страхових компаній не обмежені у виборі лікаря.

Ще одна істотна відмінність - розмір щомісячних внесків. "Студентський тариф на страховку від лікарняної каси становить приблизно 75 євро на місяць і включає плату за страховку на випадок необхідності догляду (Pflegeversicherung)", - пояснює Рене Кашмер.

Вартість приватної страховки коливається від 30 до кількох сотень євро і залежить від набору послуг, віку і стану здоров'я застрахованого. Перед тим, як підписувати договір про укладення приватного страхування, слід уважно прочитати його умови. У деяких випадках після досягнення певного віку розмір страхового внеску може різко збільшитися.

Додаткове страхування

Крім обов'язкової медичної страховки студент в Німеччині за бажанням може застрахуватися від відповідальності при заподіянні шкоди (Haftpflichtversicherung). "Якщо молода людина ненавмисно завдав шкоди, наприклад, пролив вино на дорогий килим в гостях або випадково подряпав чийсь автомобіль, катаючись на велосипеді, то за цим видом страхування потерпілій особі будуть відшкодовані збитки", - пояснює Рене Кашмер. Укладення такого страхового поліса нерідко є необхідністю для студентів, які в ході навчання працюють з дорогим обладнанням.

розбите вікно

Ненароком розбили чуже вікно? Виручить страховка!

Також на добровільній основі можна укласти договір про страхування від нещасного випадку (Unfallversicherung). Студентам, які планують проходження практики або кілька місяців навчання за межами Німеччини, рекомендується укласти страховку для поїздок за кордон (Auslandsreiseversicherung).

"А тим, хто збирається залишитися в Німеччині після університету, варто вже під час навчання подумати про страхування на випадок втрати професійної працездатності (Berufsunfähigkeit)", - радить Рене Кашмер.

Фахівець нагадує, що детальну консультацію з питань медичного страхування можна отримати в міжнародному відділі того чи іншого вузу, суспільстві сприяння учням або безпосередньо в одній з кас лікарняного страхування або приватних страхових компаній.

Горячие материалы:
Київський міський центр зайнятості налагоджує співпрацю з провідними компаніями для пошуку кваліфікованих працівників
Київський міський центр зайнятості створив нову послугу для роботодавців та безробітних з рекрутингового напрямку, яка має на меті якісно та оперативн...
Работа менеджера по продажам в Киеве
  Наверное, каждый из нас приходя в магазин канцтоваров ловил себя на мыслях о количестве и разнообразии представленных товаров. На полках и вит...
Резюме шаблон - где можно найти и скачать?
Резюме – это первое, с чего стоит начать поиск нового места работы. Грамотно составленное и вовремя опубликованное резюме обеспечит Вас практически 10...


"Робота і навчання сьогодні"

398 вакансій , 1855 навчальних закладів, оренда житла.

Работа и обучение сегодня Киев

Что дает создание резюме на Robotazp.com.ua Киев

  • Вы в тренде, нет страха потерять работу, получая постоянно предложения от ведущих работодателей Украины

  • Вы за секунды можете отправлять свое резюме сотням работодателей, при этом, не тратя время на звонки

  • 13000 работодателей ищут сотрудников самостоятельно, еще до размещения вакансии и Вы упускаете много перспективных предложений

Новости по темам

Ведущие работодатели

Отель Рандеву
АРС-Лигнария
СТО АНЕГ
Ломбард Парус
АС Универсал Авто
Укрметал
Юнайтед Металлс
RINS менеджер
МНВФ "Гамма"
Ресторан Under Wonder
Укр Лидерство
ПрАТ ТоргТехника
Фермерское хозяйство Земля и воля
Салон красоты Studio-Beauty
Практик груп
Аджанта Инжиниринг
Кафе Хутор
Эдем Комплекс
Кафе Сеновал
"Спарта XXI"
Дримбуд Констракшн
Бизнес-Логика
Киевспецтранс Сервис
ТК Арматура
Мир Пожилого Человека
Лаки Фарма
Купол Транс
Трубочист Компани
МеблиТерра
Планета Такси
Клуб Розовый Носорог
ПраймГаз 2017
КТ Украина
Алира транс
Золотой Мандарин
АЦК Автоплюс
Медицинский Центр ИГР
Темпус
Fetta Cafe
Вареничная Катюша
Дисиес-Украина
Вартис
Finval
Ресторан Кабачок на бочок
Автомойка Боцман
Еко-світ
Стоматологическая клиника Смайл
Леокон
Кооператив Проммед
ПП Лагуна (Гранд Адмирал Клуб)
Vlantana UAB Klaipeda
Альтфатер
Галичина
БФК Партнер лтд
Диалог Пресс
Охранная фирма Калина
Статус
ПП «ОЛПАК»
Гард
Сели-Поели
Альма Фасилити Груп
Салон красоты Apiks
Тургенеф
Клининговая компания Конкордия
Киевские пирожки
Знак качества
Перша Приватна Пекарня
Украинская клининговая компания
Отель ibis
Мясной рай
Салон Сандра
Укрмегагранд
ПромАвтоТехСервис
Перал
Бильярдный клуб Уикенд
КБФ
Мостострой
Веранда на Днепре
Энерговентиляция
ТОВ Хегельманн Транспорте Юкрейн
Медицинский центр Велес
Обучение в Украине

УЦ "Успех"
 Киевское училище деревооброботки
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Администрация сайта не несет ответственности за содержание размещенных объявлений. При использовании материалов сайта гиперссылка на https://robotazp.com.ua обязательна. "Робота і навчання сьогодні" 2004.